W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że znajomość języków obcych to konieczność. Otwiera nam wiele drzwi i poszerza horyzonty. Biegłe posługiwanie się dwoma językami obcymi w dzisiejszych czasach staje się powoli normą, jeśli nawet nie obowiązkiem. Już od najmłodszych lat dzieci uczą się języków obcych. W Polsce zdecydowanie góruje język angielski. Dlaczego wiec jako drugiego języka nie wybrać niemieckiego?

Dlaczego niemiecki?

Powodów, dla których uczymy się języków obcych jest mnóstwo: studia, egzaminy, nowa praca, nowa miłość, podróże… Jednak gdy mowa o nauce języka niemieckiego, entuzjazm nas opuszcza, ważne powody stają się jakby nieistotne, bo przecież niemiecki jest taki brzydki, twardy, niemelodyjny i przede wszystkim trudny… Nieprawda!

Aby zachęcić Was do uczenia się języka niemieckiego i udowodnić, że powodów, dla których warto uczyć się tego pięknego języka jest mnóstwo odeślę Was do lektury bloga Fiszkoteki, a konkretnie do artykułu:

14 powodów, dla których warto uczyć się języka niemieckiego

I moje pytanie: dlaczego uczycie się (uczyliście się) języka niemieckiego, co Was do tego skłoniło, a może zmusiło?

2 Thoughts on “Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?”

  • Lubię niemiecki, ale w czasie wakacji dużo zapomniałem i musiałbym mieć sporo wolnego czasu i motywacji, by przypomnieć sobie informacje z ubiegłych lat. Jednak przez wakacje bardzo dużo używałem angielskiego i ten język mi wszedł w nawyk i teraz trudno mi pisać poprawnie gramatycznie w języku niemieckim, co sprawia, że jestem sfrustrowany, kiedy muszę sklecić zdanie w tym języku. Myślę, że to kwestia czasu i kilku lekcji z niemieckiego, by mnie zmotywować do pracy nad tym językiem. Wpis jak zawsze świetny ^^ 😉

    • Racją jest, że motywacja to ważny element skutecznej nauki języka obcego. Myślę, że gdybyś znalazł czas na naukę, szybko wrócisz do poziomu, który był wcześniej i cała frustracja minie ☺️ Życzę sukcesów ????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.