Jedną z wielu metod uczenia się słówek w języku obcym jest uczenie się ich grupami: tematycznie, parami, na zasadzie skojarzeń. Przymiotniki najlepiej poznawać parami, poprzez przeciwieństwa. Stąd kolejna porcja materiałów do pobrania jakie Wam prezentuję: cała lista przymiotników zestawionych na zasadzie przeciwieństw. Jest to wstęp do kolejnego wpisu, który będzie obfitował w różne pomysły przydatne do tematu “stopniowanie przymiotników”.

Jak z tego korzystać?

Pierwszy plik to Bildkarten z 22 parami przymiotników. Możecie wydrukować je w formacie A4 lub A5 (mi ten mniejszy format bardziej odpowiada) i używać jako karty obrazkowe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby karty wydrukować w formacie jeszcze mniejszym do gry np. w Memory czy Schwarzer Peter.

Bildkarten do pobrania tu: Gegensätze Bildkarten

Ja karty te wykorzystałam również do zabawy w szukanie par w klasie.

Każdy uczeń otrzymał jedną kartę i jego zadaniem jest odnalezienie osoby, która ma kartę do pary. Para, która się odnajdzie staje razem w wyznaczonym miejscu w sali. Gdy wszyscy będą już gotowi, pary przedstawiają się podając oba przymiotniki, np.

1. osoba “Ich bin groß” , 2. osoba “Ich bin klein”

A tu czekają na Was podpisy, wszystkie 44 przymiotniki.

Podpisy do pobrania tu: Gegensätze Adjektive

Oczywiście do Was należy wybór, które przymiotniki wykorzystać, a które nie. Jeśli chcielibyście uzupełnić listę o jeszcze jakieś – dajcie znać, zrobię co w mojej mocy, aby je dodać.

Miłej zabawy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.