Jak najłatwiej nauczyć się określania miejsca? Skąd wiadomo, kiedy używamy celownika, a kiedy biernika? Co znaczą pytania wo? oraz wohin? Na prośbę nauczycieli uczących języka niemieckiego w klasach siódmych powstały nowe materiały.

We współpracy z Haliną ze Szkoły Języka Niemieckiego Tipp-Topp  https://www.facebook.com/szkolatipptopp/ w Tychach stworzyłyśmy materiały do tematu “Treffpunkte”.

W załączniku znajdziecie 12 kart obrazkowych z miejscami na spędzenie czasu wolnego, takich jak kino, restauracja, centrum handlowe czy boisko. Dodane zostały również zdania z wybranymi przyimkami lokalnymi w bierniku i celowniku. W zdaniach tych kolorami i symbolami oznaczone są oba przypadki:

oznacza oczywiście ruch, łączący się z biernikiem,

oznacza spoczynek, gdzie występuje celownik.

Nazwy przypadków oraz pytania łączące się z nimi: wo? oraz wohin? również są w załączniku do wydrukowania w odpowiednich kolorach.

Bawcie się dobrze i podzielcie się z nami w komentarzu, czy i jak użyliście materiałów.

Plik do pobrania tutaj miejsca.