Śpieszymy z informacją, że Szkoła języka niemieckiego DIREKT przystąpiła do programu Fiszkoteka i tym samym otrzymała certyfikat “Efektywnie uczymy słownictwa”.

Fiszkoteka to przełom w nauce słówek.

Jest to portal, aplikacja poświęcona nauce słówek. Każdy z Was pewnie nie raz siadał do listy samodzielnie stworzonych słowniczków i wkuwał je na pamięć. Teraz mamy o wiele przyjemniejsze metody, jedną z nich jest właśnie Fiszkoteka. Nauka polega tu przede wszystkim na systematycznych powtórkach słownictwa, które przedstawione są za pomocą multimedialnych fiszek. Fiszki te zawierają słówka w języku polskim, ich tłumaczenia na język obcy i oczywiście prawidłową wymowę. Nierzadko również słówko użyte jest w zdaniu, aby zobaczyć kontekst, w jakim wyrazu użyć. Fajną opcją jest również możliwość ściągnięcia fiszek w formacie mp3 do posłuchania w każdej wolnej chwili lub PDF do wydrukowania.

W obecnych czasach chyba każdy z nas spędza mnóstwo czasu z komórką w ręce, a gdyby poświecić choć kilka z tych minut na naukę? Ja widzę same korzyści… 🙂

Pierwsi słuchacze DIREKTowych kursów już trenują naukę słówek z Fiszkoteką. Może chcesz do nich dołączyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.