Dziś, 21. stycznia (am 21. Januar), obchodzimy Dzień Babci, nie zapomnijcie swoim kochanym babciom (die Oma/die Großmutter) złożyć życzeń. Z kolei jutro, 22. stycznia (am 22. Januar), świętujemy w Polsce Dzień Dziadka (der Opa/der Großvater). Właśnie, w Polsce, kiedy właściwie obchodzimy to święto w Niemczech? Dobre pytanie.

Dzień Babci i Dziadka to w Polsce bardzo popularne święta. Wnuki (die Enkelkinder) już od początku stycznia szykują piękne laurki (die Glückwunschkarte) dla swoich ukochanych dziadków, w podzięce za ich wielkie serca. I choć z pewnością na całym świecie docenia się rolę babci i dziadka, nie wszędzie to święto jest w ogóle znane. Dzień Babci w Niemczech to święto jest dość nowe, obchodzone zawsze w drugą niedzielę października. Dnia Dziadka w Niemczech nie obchodzi się. Ciekawe jest to, że w wielu krajach na świecie świętuje się ich wspólny dzień, znany jako “Narodowy Dzień Babci i Dziadka” (“Nationaler Tag der Großeltern”).

Wszystkim babciom i dziadkom życzymy wszystkiego, co najlepsze ❤️

A Wy? Jak świętujecie lub świętowaliście jako dzieci ten dzień?