O odmianie czasownika w czasie teraźniejszym Präsens pisałam już jakiś czas temu. Tutaj możecie wrócić do tego wpisu. A ja od dziś ponownie mam przyjemność wprowadzać odmianę czasowników, tym razem w grupie czwartoklasistek. Aby dziewczynki jak najlepiej zapamiętały wszystkie zasady, skorzystałam z przepięknych, kolorowych materiałów pochodzących z blogów:

https://www.zaubereinmaleins.de/ oraz https://fraulocke-grundschultante.de/

Oto jak pięknie prezentowały się na tablicy:


W przyszłym tygodniu zamierzam z dziewczynkami skorzystać z moich nowych pomocy. Mam nadzieję, że dzięki nim, odmiana będzie szła jak po maśle. Sam pomysł narodził się przeglądając Pinterest i morze pomysłów gramatycznych.

Na potrzeby języka niemieckiego i odmiany czasowników postanowiłam stworzyć to, co dziś Wam przekazuję. I tak powstały materiały, którymi dziś się z Wami dzielę.

Tak prezentuje się książeczka od środka.

 

Jak wykonać taką książeczkę?

Plik, który Wam przesyłam zawiera materiały do wydruku, a w nich:

  • jedną okładkę,
  • cztery strony do wypełnienia odmianą czasownika, na każdej pola dla trzech różnych czasowników regularnych,
  • cztery strony z dwunastoma czasownikami do wycięcia.

Ja wydrukowałam okładkę cztery razy i powstały aż cztery książeczki. Zalaminowałam po dwie kartki (jedna z okładką, jedna ze stroną z pustymi polami) w folii A3, a następnie złożyłam na pół jak książeczkę (przeszła tak przez laminator jeszcze raz, żeby dokładnie i równo się złożyła). Pozostałe elementy również zostały przeze mnie zalaminowane, a następnie wycięte. Zyskałam tym sposobem aż 156 ruchomych elementów. Wszystkie elementy podkleiłam rzepami w rozmiarze 10 mm. To samo zrobiłam na karcie z pustymi polami oraz na pustej stronie obok (oczywiście drugą stroną rzepów;)), aby przekleić materiały, zanim te trafią do uczniów. I gotowe.

Dodam tylko, że wszystko drukowałam na grubszym papierze. Jak dobrze pamiętam 160 g. Także folia była grubsza – 2×100 micron. Wszystko po to, aby materiały były trwalsze i twardsze.

Klikając na ołówek, przeniesiesz się do pliku pdf z materiałami do stworzenia takiej książeczki 📥.

Teraz nie pozostaje nic innego jak życzyć Wam miłego drukowania, laminowania i wycinania. A Waszym uczniom, owocnej nauki i świetnej zabawy.

 

Masz pytania? ❓ Nie jesteś pewny, czy wszystko robisz dobrze? Chętnie odpowiem na każde z nich, pisz do mnie. 📝 Będzie mi niezwykle miło, jak napiszesz kilka słów o tych materiałach w komentarzu. Dziękuję bardzo ❤️

2 Thoughts on “Odmiana czasowników regularnych – materiały do pobrania”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.