“Interaktywne książeczki” z odmianą czasowników regularnych (tu link: https://direkt.edu.pl/blog/odmiana-czasownikow-regularnych-materialy-do-pobrania/) cieszyły się ogromną popularnością wśród Was. Dlatego już dziś wrzucam na bloga kolejne materiały do pobrania. Tym razem są to dwie książeczki z odmianą najważniejszych czasowników w języku niemieckim sein i haben. Tak prezentują się w środku:

Jak wykonać taką książeczkę?

Dwa pliki, które Wam przesyłam zawierają materiały do wydruku, a w każdym z nich:

• okładkę,
  • dwie strony ćwiczeń, jedna z odmianą czasownika, druga ze zdaniami do uzupełnienia,
  • jedna strona z piętnastoma elementami do wycięcia.

Zasada jest dokładnie taka sama jak poprzednio. Drukujemy, laminujemy, wycinamy, przyklejamy rzepy i dajemy uczniom do ćwiczeń. Mam nadzieję, że ta forma ćwiczeń sprawdzi się na Waszych lekcjach.

Życzę miłego drukowania, laminowania i wycinania. A Waszym uczniom owocnej nauki i świetnej zabawy.

A tu pliki do pobrania.

Czasownik sein:

Czasownik haben:

Masz pytania? ❓ Nie jesteś pewny, czy wszystko robisz dobrze? Chętnie odpowiem na każde z nich, pisz do mnie. 📝 Będzie mi niezwykle miło, jak napiszesz kilka słów o tych materiałach w komentarzu. Dziękuję bardzo ❤️