Willkommen in München!

Jeżeli zastanawiacie się jakie miasto w Niemczech wyróżnia się niesamowitym połączeniem współczesnych budynków i przepięknych kamienic to odpowiadam – Monachium. Stolica Bawarii zachęca do odwiedzin nie tylko ze względu na Oktoberfest, lecz także przez interesującą historię i szeroki wybór atrakcji turystycznych. Co należy zobaczyć? Już przychodzę Wam z pomocą!

Naszą wycieczkę rozpoczniemy pod ogromnymi budynkami jednej z najbardziej prestiżowych firm samochodowych w Niemczech i na świecie – BMW Welt oraz BMW Museum.

A w środku można znaleźć propozycje dla fanów motoryzacji i nie tylko. Przechadzając się przez BMW Welt można nie tylko zobaczyć prawie wszystkie modele tej marki, lecz również wsiąść do środka każdego z nich i zrobić sobie “luksusowe zdjęcia”. Jeżeli jednak nie jesteście zainteresowani czterema kółkami, BMW proponuje wejść na pierwsze piętro, na którym znajduje się pełno motorów. Dodatkowo troszkę multimediów – jak pracuje silnik, jak działają hamulce, jak powstaje dana część do auta. No i oczywiście – dział z odzieżą i innymi akcesoriami dla fanów i nie tylko.

  

Następnie przechadzamy się mostem w stronę BMW Museum, a w międzyczasie możemy zobaczyć cały kompleks fabryki. Jeżeli komuś się poszczęści, to może trafić na czas zmiany pracowników, którzy wchodzą i wychodzą z fabryk w niebieskich uniformach. Później wizyta w muzeum. A w nim zobaczymy prawie wszystkie wyprodukowane modele BMW od początku powstania firmy, jak również silniki do aut, motorów, statków czy samolotów, zaznajomimy się troszkę z historią i będziemy mogli obejrzeć stare reklamy aut lub filmy dokumentalne.

  

Jednak Monachium to nie tylko sama motoryzacja, dlatego udajemy się metrem w stronę centrum. Przepiękny rynek z ratuszem oraz zabytkową fontanną. A wokół pełno kawiarenek i restauracji, które oferują najlepsze miejsca do podziwiania tej cudownej architektury.

  

Po krótkiej przerwie czas na dalszą część wycieczki, będzie ona piesza, ponieważ Monachium trzeba koniecznie zwiedzić spacerując. To miasto można określić jako siatkę ciągle krzyżujących się między sobą ulic i uliczek, które mają swój niepowtarzalny klimat. Wyróżniają się niebanalnym wyglądem oraz budynkami z niesamowitymi dziedzińcami.

  

Dochodzimy do Englischer Garten – czyli ogrodu angielskiego o powierzchni 14,7 km² i otoczonego rzeką Izarą. Ogród został założony w 1789 roku i spełnia do dziś rolę oazy wypoczynku i spokoju. W japońskiej herbaciarni założonej w 1972 roku można spróbować tego napoju i zobaczyć prawdziwą ceremonię picia herbaty. Natomiast bardziej aktywni turyści, mogą uprawiać jogging lub po prostu postawić na energiczny marsz w towarzystwie łabędzi. Także należy wypocząć w Englischer Garten. Ogromne łąki oferują świetne miejsce na pikniki i rodzinne zabawy.

  

  

A na koniec to co Niemcy lubią najbardziej – piłka nożna. Metrem dojeżdżamy do serca drużyny Bayernu Monachium, którym jest Allianz Arena. Stadion przygotował dla nas wiele atrakcji, nie tylko mecze. Choć uważam, że każdy powinien chociaż raz zobaczyć to ogromne widowisko na żywo. W Allianz Arenie możemy zwiedzić mini muzeum Bayernu Monachium, ale również większość stadionu. Od murawy, przez wejście na stadion, aż do szatni zawodników.

  

I tak właśnie kończymy nasz dzień pełen wrażeń. Mam nadzieję, że choć trochę zaciekawiłam Was tym miastem. Może już raz go odwiedziliście? A jeżeli nie, to co spodobałoby się Wam najbardziej? Czekam na Wasze odpowiedzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.